Opozita mban konferencë kundër dialogut në Bruksel

Sot shefi i Grupit parlamentar të Vetëvendosjes, Glauk Konjufca, ai i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj dhe Nismës për Kosovën, Valdete Bajrami, mbajnë konferencë të përbashkët për media e cila ka të bëjë me vazhdimin e bisedimeve në Bruksel.

Opozita kundërshton vazhdimin e dialogut në Bruksel dhe po ashtu ka kërkuar mbajtjen e një seance të jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës lidhur me këtë çështje.