Të hënën seancë e jashtëzakonshme e Kuvendit për shtrenjtimin e energjisë elektrike

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca është zgjedhur kryetar i Legjislaturës së Vlll-të të Kuvendit të Kosovësç Në seancën konstituive të kësaj legjislature, të cilën e udhëhoqi deputeti më i vjetër në moshë dhe deputetja më e re kanë marrë pjesë 113 deputetë ndërsa Konjufca u zgjodh kryetar i Kuvendit me 69 vota "pro", 33 "kundër" dhe asnjë abstenim. ( Erkin Keçi - Anadolu Agency )

Kuvendi i Kosovës do të mbajt të hënën e 24 janarit një seancë të jashtëzakonshme në lidhje me shtrenjtimin e energjisë elektrike.

Kështu është bërë e ditur përmes komunikatës për medie nga Kuvendi i Kosovës.

Seanca pritet të mbahet duke filluar nga ora 12:00.

Po të njëjtën ditë, Kuvendi nga ora 11:00 do të mbajë edhe një seancë të rregullt.