Tim Cook konfirmon, Apple po punon në një makinë elektrike

Gjigandi i teknologjisë ka qenë duke punuar ime disa modele automjetesh autonome, nën emrin e koduar “Project Titan”.

Shefi ekzekutiv i Apple, Tim Cook në një intervistë të botuar nga ‘Bloomberg’ deklaroi se kompania e tij po punon në ndërtimin e automjetit të parë ‘Apple’ pa shofer. Komentet e Cook pohonin se Apple po punon në softuerin prapa automjetit.

Ky ishte një projekt i menduar prej vitesh dhe që pret të finalizohet së shpejti.

Gjigandi i teknologjisë ka qenë duke punuar ime disa modele automjetesh autonome, nën emrin e koduar “Project Titan”.