Vdes 20 vjeçarja e lënduar në shpërthimin e Ferizajt

20 vjeçarja Fatime Haxhidema ka vdekur pas lëndimeve të marra nga shpërthimi me gaz në një restorant të Ferizajt muajin e kaluar.

Ajo ishte e lënduar rëndë dhe po trajtohej në Turqi.

Lajmi është konfirmuar nga komuna e Ferizajt.Haxhidema ishte nisur për në Turqi më 7 janar