Vdes një person në Mitrovicë, pasi zjarri i kaploi shtëpinë

Një burrë i moshuar (80 vjet) ka vdekur si pasojë e zjarrit që përfshiu shtëpinë e tij në Mitrovicë.

Ngjarja tragjike ka ndhodhur sot pasdite, ndërsa viktima është pronari I shëpisë. Sipas zëdhënësit të Policisë për rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti, shkaqet e shpërthimit të zjarrit janë momentalisht të panjohura, dhe raportet nuk flasin për të lënduar të tjerë.

Policia nodhet në vendin e ngjarjes për të hetuar rastin. /MESAZHI/