Vritet me armë zjarri një 33-vjeçar në Shkodër

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar të enjten mbrëma në periferi të Shkodrës.

Mësohet se të shtënat janë konstatuar pranë kishës së Hotit të Ri, ku për pasojë i vdekur ka mbetur një person, raportojnë mediat nga Shqipëria.

Vrasja ka ndodhur në rrethana ende të panjohura, ku personi i vrarë mësohet të jetë një 33-vjeçar, banues në fshatin Hot i Ri.

Në vendngjarje kanë shkuar menjëherë shërbimet e Policisë dhe grupi hetimor.

Janë ngritur pika kontrolli dhe vijon krehja e zonës me qëllim kapjen e autorit/ve.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.