Zbulohet çmimi dhe specifikat e Audi Q7 të ri

Firma prodhuese e makinave, Audi, ka lansuar specifikat e çmimin e modelit ‘Q7’ të ri.

Q7 i ri posedon katër cilindra në motor, me kapacitet 3.0-litërsh. Ndërkohë, makina në fjalë pritet të kushtojë rreth 55 mijë euro, transmeton lajmi.net.

Audi ka lansuar së fundmi edhe modelin ‘Q7 45 TFSI’, i cili ka motorin 2.0 litërsh me benzinë që prodhon 248 kuaj fuqi.

E njëjta firmë ka zyrtarizuar edhe modelin ‘V-6’ me 335 kuaj fuqi.