Zjarr në një hotel në Kinë, 18 të vdekur

Të paktën 18 persona kanë humbur jetën pasi ka shpërthyer zjarr në një hotel në Kinë, transmeton Anadolu Agency (AA).

Sipas lajmit të agjencisë së lajmeve Xinhua, në një hotel në rajonin Songbei të kryeqytetit Harbin të provincës Heilongjiang ka shpërthyer zjarr, me ç’rast kanë humbur jetën të paktën 18 persona.

Në rajon janë dërguar ekipet e zjarrfikësve, sigurisë dhe shëndetësisë, ndërsa ka filluar hetim për shkakun e zjarrit.