Zyrtare, 58 deputetët e ardhshëm të Lëvizjes Vetëvendosje

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka certifikuar rezultatet e zgjedhjeve të 14 shkurtit dhe Lëvizja Vetëvendosje ka fituar 50,28 për qind të votave.

Kjo përqindje e votave, i siguron partisë së udhëhequr nga Albin Kurti plot 58 ulëse në Kuvendin e Kosovës, shkruan lajmi.net.

Sipas rezultateve përfundimtare, këta do të jenë deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje:

Vjosa Osmani

Glauk Konjufca

Arben Vitia

Donika Gërvalla

Vasfije Krasniqi

Mimoza Kusari – Lila

Avni Dehari

Armend Muja

Hekuran Murati

Haxhi Avdyli

Saranda Bogujevci

Faton Peci

Liburn Aliu

Arbërie Nagavci

Labinotë Demi – Murtezi

Mefail Bajqinovci

Shqipe Mehmeti – Selimi

Hajrullah Çeku

Eman Rrahmani

Gazmend Gjyshinca

Fitim Haziri

Alban Hyseni

Drita Millaku

Artan Abrashi

Arbër Rexhaj

Arbëreshë Kryeziu – Hyseni

Gani Krasniqi

Nijazi Isaku

Agon Batusha

Valon Ramadani

Fitim Uka

Arjeta Fejza

Fjolla Ujkani

Jetmire Vrenezi

Arjeta Rexhepi

Ardian Gola

Adnan Rrustemi

Rozeta Hajdari

Doarsa Kica – Xhelili

Fatmir Humolli

Adriana Matoshi

Xhelal Sveçla

Sali Zyba

Dimal Basha

Visar Korenica

Vendenis Lahu

Fatmire Kollçaku

Jeta Statovci

Luan Aliu

Driton Hyseni

Tinka Kurti

Fitore Pacolli

Milazim Salihaj

Arta Bajralia

Besim Muzaqi

Mirlinda Sadiku

Burim Karameta

Haki Abazi.