Zyrtare: Celina bëhet me skuadër të re

Bersant Celina është larguar nga Manchester City dhe është bërë me skuadër të re.

Ylli i Përfaqësueses së Kosovës, Celina është huazuar për një sezon te skuadra nga Championship, Ipswich Town.

Lajmi është zyrtarizuar nga klubi anglez në faqen zyrtare në Twitter, ndërsa njësoj ka vepruar edhe klubit Citizens.

Celina rikthehet në Angli përsëri pas një aventure të shkurtër te Twente në Holandë.

Vlen të theksohet se aventura e yllit të Kosovës në Holandë ishte shumë pozitive.