Zyrtare: Kosova do të luajë me këto fanella sot (Foto)

Kosova do të luajë me fanella të bardha kundër Kroacisë në ‘Loro Boriçi’.

Kosova sot do të zhvillojë ndeshjen e saj të parë si vendës, kur në Shkodër do të takohet me Kombëtaren e Kroacisë.

Kosova nga kompania Kelme ka marrë tri palë fanella dhe kundër Kroacisë mund të zgjedh pasi është vendas.

Ato janë fanellat e dyta të Kosovës, ndërsa fanellat e treta janë ato me ngjyrë të verdhë.
fanella