Zyrtarisht në treg, Samsung Galaxy Note7

Siç pritej, Samsung Galaxy Note7, ka dalë zyrtarisht në treg. Në një deklaratë për shtyp, kompania e Koresë së Jugut njoftoi sot hedhjen në treg të pajisjes, duke zbuluar edhe një listë të vendeve ku telefoni është në dispozicion për t’u blerë.

Lista përfshin SHBA-në, Kanadanë, Meksikën, Puerto Ricon, Australinë, Zelandën e Re, Singaporin, Tajvanin, Emiratet e Bashkuara Arabe dhe Korenë.

Për ata që ndodhen në Evropë, Galaxy Note7 do të lançohet zyrtarisht në 2 Shtator, me përjashtim të disa vendeve, duke përfshirë Belgjikën, Holandën, Luksemburgun dhe Ukrainë, ku data e lançimit është shtyrë pak