Një i lënduar nga vetaksidenti, Policia apelon që shoferët të kenë kujdes

Një person është lënduar si pasojë e një vetaksidenti që ka ndodhur sot në Podujevë.

Këtë për klankosova.tv e konfirmoi Daut Hoxha, zëdhënës për media në Policinë e Kosovës.

Ai tha se i lënduar është dërguar për trajtim mjekësor dhe së njëra policore është duke u marrë me rastin.

“Apelojmë që drejtuesit të jenë më të kujdesshëm gjatë drejtimit të automjeteve dhe shpejtësinë ta përshtatin me kushtet e rrugës, për të shmangur aksidentet”, tha Hoxha.