Arsenal mposht Barcelonën për përforcimin nga Bundesliga

Daily Mail shkruan se Gunners kërkojnë blerjen e yllit gjerman, i kërkuar edhe nga Barcelona dhe Juventus.

Arsenal dëshiron t’i befasojë kundërshtarët duke filluar bisedimet për transferimin e mesfushorit të Schalkes, Leon Goretzka.

Daily Mail shkruan se Gunners kërkojnë blerjen e yllit gjerman, i kërkuar edhe nga Barcelona dhe Juventus.

Goretzka ka hyrë në vitin e fundit të kontratës me klubin nga Bundesliga.