Arsenali po i humb yjet me kosto “zero”

Arsenalin e ka kapluar frika se mund të humbas yjet e skuadrës pas rezultateve të dobëta kohët e fundit.

Pas largimit të Alexis Sanchez në drejtim të Manchester Cityt tani largimin e kërkon edhe Aron Ramsey, kontrata e të cilit përfundon në vitin 2019.

Ekipi i ri i transferimit të Arsenalit është duke kërkuar zëvendësime për uellsianin nëse frika e tyre më e keqe realizohet.

Ashtu si shumica e tifozëve, Ramsey thuhet se është befasuar nga forma që klubi i tij aktual dhe po shqyrton opsionet e tij.