Barcelona 5 gola Las Palmas

Barcelona ka mposhtur Las Paslmas me rezultat bindës 5-0 në ndeshjen e xhiros së 19-të të La Ligës.

Golat për blaugranët i shënuan dy Suarez dhe nga një Messi, Turan dhe Aleix Vidal.

Pas kësaj fitore, Barcelona ngjitet në pozitën e dytë me 38 pikë, dy më pak se Reali që ka dy ndeshje më pak të zhvilluara.