Barcelona e para, Juventusi i dyti

Barca e mbylli grupin e para me 14 pikë, Juve i dyti me 11 sosh.

Barcelona dhe Juventus janë dy skuadrat e kualifikuara nga Grupi D.Katalunasit mposhtën Sportingun e Lisbonës 2:0.

Me rezultat të njëjtë fitoi edhe Juve ndaj Olympiacosit.Barca e mbylli grupin e para me 14 pikë, Juve i dyti me 11 sosh.