Barcelona – Man.City: Formacionet e mundshme (Foto)

Barcelona dhe Manchester City do të takohen në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Ndeshja do të fillojë në ora 20:45 dhe luhet në stadiumin katalonas të Nou Campit.

Mediat ndërkombëtare kanë publikuar edhe formacionet e mundshme të dyja skuadrave.

Vlen të theksohet se Barca zë vendin e parë me gjashtë pikë, ndërsa me dy pikë më pak gjendet në pozitën e dytë, City.

Barcelona (4-3-3)

barca

Manchester City (4-2-3-1)

forma