City në finale të Kupës, mposht Man Unitedin

Manchester City është surpriza e këtij sezoni në Premier League, por ka marrë një goditje në Kupën e Ligës, ku është eliminuar nga rivalët e City-t.

Skuadra e Guardiola-s, edhe pse ka bërë një paraqitje zhgënjyese në kampionat, arriti të fitojë ndaj “Djajve të Kuq”. Ndeshja ishte thuajse e barabartë në raste nga të dyja ekipet, por City u treguar më cinik.

Pjesa e parë u mbyll pa gola, ndërsa në të dytën realizuan Stones dhe Fernandinho. Tashmë City ka kaluar në finale të këtij kompeticioni ku do të ndeshet ndaj Tottenham.