Derbi anglez i takon Liverpool-it

Liverpooli e ka mposhtur Chelsean në Stamford Bridge me rezultat 1-2.

Golat për Liverpoolin i shënuan Dejan Lovren në minutën e 17-të dhe Jordan Henderson në minutën e 36-të.