Fenerbahçe e ka seriozisht për Muriqin, java e ardhshme vendimtare për kosovarin

Vedat Muriqi është afër një rikthimi tek Fenerbahçe.

Sipas “Fotomaç”, Vedat Muriqi është shumë afër rikthimit tek Fenerbahce, transmeton lajmi.net.

Artikulli sugjeron që ardhja e Maurizio Sarrit e ka vështirësuar të ardhmen e Muriqit në Romë dhe kjo do të ndikojë në largimin e tij.

Në anën tjetër, Fenerbahçe po kërkon një sulmues kualitativ pas nënshkrimit me Serdar Dursun dhe objektivi kryesor i tyre është Vedat Muriqi.

Java tjetër mund të jetë përcaktuese për Muriqin dhe ai mund të arrijë marrëveshje me skaudrën turke për një rikthim të mundshëm në Turqi.