Formacionet zyrtare: Dinamo Zagreb – Man City

Janë bërë zyrtare formacionet e ndeshjes Dinamo Zagreb – Manchester City.

Në kuadër të grupit C, në ndeshjen e xhiros së fundit në ‘Maksimir’, Dinamo e Zagrebit pret Manchester Cityn.

Skuadra e Pep Guardiola ka siguruar vendin e parë, ndërsa Dinamo mbetet ende në lojë, për vendin e dytë.

Ndeshja mes Dinamos dhe Cityt, fillon nga ora 18:55.

Formacionet zyrtare:

Dinamo Zagreb: Livakovic; Kadzior, Dilaver, Stojanovic, Moubandje; Gojak, Moro, Ademi, Orsic, Dani Olmo; Petkovic.

Man City: Bravo; Cancelo, Otamendi, Eric García, Mendy; Gündogan, Rodri, Foden; Bernardo Silva, Gabriel Jesús, Mahrez.