Formacioni i Kosovës kundër Kroacisë

Kosova dhe Kroacia ballafaqohen sonte në Shkodër në kuadër të eliminatoreve për “Kampionatin botëror 2018”.

Ky pritet të jetë formacioni i mundshëm i Kosovës në duelin ndaj Kroacisë.

Kosova (4-1-4-1): Ujkani; Perdedaj, Rrahmani, Pnishi, Paqarada; Kryeziu; Rashica, V. Berisha, Celina, B. Berisha; Bunjaku.