Katër makinat më të mira në vitin 2017 (Foto)

Ky vit për nga automobilizmi do të sjellë shumë modele të reja, luksoze dhe me risi shumë të mëdha.

Bazuar nga një raport i USN, veturat që do të jenë më shpërthyese në treg për vitin 2018 janë këto 4 modele, shkruan Sovrani.info

Audi Q5  – i redesignuar që vjen këtë pranverë do të jetë më i shpejtë se gjenerata e fundit dhe i ngarkuar me teknologjinë më të fundit në sigurinë. Do të shfaqë një turbo me katër cilindra, një transmetim automatik me shtatë shpejtësi dhe një makinë standarde me të gjitha rrotat që mund ta zhvendosin atë nga zero në 60 mph në 5.9 sekonda. Q5 merr teknologjinë më të fundit në Audi, duke përfshirë një Virtual Cockpit që zëvendëson panelin tradicional të instrumenteve me një ekran video të përshtatshëm prej 12.3 inç, transmeton Sovrani.  Ndërfaqja MMI e gjithanshme e Audi-së e lejon kontrollin e sistemit të informativ duke përdorur teknologjinë e njohjes së shkrimit të dorës, përveç zërit ose inputeve të rrotullës së rrotës së menysë.

2018-audi-q5-mlp-carousel-front_7_8
Volvo XC60 – është vendosur të marrë ridizajnimin e saj të parë të madh që nga hyrja fillestare e saj nëntë vjet më parë. Volvo thotë se 2018 XC60 do të jetë një nga makinat më të sigurta të ndërtuara ndonjëherë, duke përdorur funksione të tilla novatore si Zbutja e Lansimit të Linjës për të parandaluar goditjet e kokës, transmeton Sovrani. Aktualisht, XC60 përbën 30 për qind të shitjeve globale të makinave të Volvo. Në dispozicion në 2018 Volvo XC60 do të jetë Pilot Assist, i cili menaxhon drejtimin, përshpejtimin dhe frenimin gjatë ngasjes deri në 80 mph në autostrada me shenja të qarta.

2018-volvo-xc60-12808-1500x1000
Land Rover Range Rover Velar – Familja Land Rover vazhdon të rritet me futjen e 2018 Range Rover Velar. Ajo do të mbërrijë në SHBA më vonë në 2017 me një çmim bazë prej 49,900 $. Ajo udhëton në të njëjtën platformë si Jaguar F-Pace, e cila është një nga SUVs tona luksoze kompakt luksoze transmeton Sovrani. Vetura me rrota të tëra është standarde, dhe pezullimi ajror është i disponueshëm për të përmirësuar aftësitë jashtë rrugës së SUV. Velar debuton një sistem të ri infotainment Land Rover InControl me një palë ekranësh me prekje 10 inç.