Kosova e mbyll pjesën e parë në epërsi të dyfishtë

Ka përfunduar pjesa e parë mes Kosovës dhe San Marinos, ndeshje miqësore që është duke u zhvilluar në “Fadil Vokrri”.

“Dardanët” janë në epërsi me rezultat 2 – 0, shkruan lajmi.net.

Kosova dominoi në të gjitha aspektet gjatë pjesës së parë dhe gjeti golin qysh në minutën e dytë përmes Lirim Kastratit, por u anulua për pozitë jashtë loje.

Ndërkohë, ishte qendërsulmuesi Vedat Muriqi që kaloi Kosovën në epërsi në mënyrë fenomenale (27′).

Shikojeni golin: VIDEO

I njëjti realizoi sërish në fundin e pjesës së parë pas harkimit të Arbër Zenelit (45+1).

Lajmi.net, do t’iu mbajë të informuar në kohë reale për ndeshjen.