Krerët shtetërorë mblidhen për të diskutuar për gjendjen e arsimit

Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MAShT) organizon takim me kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj dhe zëvendëskryeministrat Fatmir Limaj e Enver Hoxhaj.

Temë diskutimi do të jetë gjendja në sistemin e arsimit në përgjithësi.

Fjalën e hapjes do ta mbajë ministri i Arsimit, Shyqiri Bytyqi.

Ky takim nis nga ora 09:00.