Liverpooli e nis me fitore vitin 2018

Skuadra e Liverpoolit ka fituar tre pikë të vështira në Burnley.

Ekipi i Jurgen Klopp e nis vitin e ri 2018 me fitore 2 me 1 përball ekipit të Burnleyt, ndeshje e vlefshme për xhiron e 22-të në Premierligë.

Dy golat për ekipin e Liverpoolit i shënuan: Mane 61-të dhe Klavan 90-të.

Golin e vetëm për vendasit e shënoi Gudmundsson 87-të.

Me këtë fitore Liverpooli ngritët në kuotën e 44 pikëve, aq sa ka edhe Manchester Unitedit që ka një ndeshje më pak të zhvilluar.