Liverpooli e nis sezonin me barazim te Fulhami

Liverpooli e ka nisur edicionin e ri në Premier League me barazim.

Nënkampioni i Anglisë ka luajtur baras 2:2 si mysafir i Fulhamit.

Fulhami kishte dy herë epërsinë, por në fund mori vetëm një pikë.

Të dy golat për vendasit i shënoi Aleksandar Mitrovic (32’ 72’ pen).

Ndërkaq për Liverpoolin realizuan Darwin Nunez (64’) dhe Mohamed Salah (80).

Për uruguaianin ishte goli i parë në Premier League.