Mijëra vizitorë në Prekaz (Foto)

Në ditën e shënimit të 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, Prekazi legjendar është vërshuar nga vizitorët.

Vizitorët e shumta nga të gjitha anët e shqiptarisë dhe diasporës po bëjnë homazhe te varrezat e dëshmorëve, për t’u ndalur më pas në Memorialin dhe Muzeun e familjes Jashari, raporton lajmi.net.

prekaz1prekaz2prekaz3prekaz4prekaz5prekaz6