Milan – Arsenal, formacionet e ndeshjes në Europa League

Milan takohet sonte me Arsenalin në Europa League.

Milan dhe Arsenal takohen sonte në San Siro në duelin e tyre të parë në Europa League.

“Gianluca di Marzio” ka publikuar formacionet e mundshme të skuadrave, përcjell “lajmi.net”.

Milan (4-3-3): G. Donnarumma; Calabria, Bonucci, Romagnoli, Rodríguez; Kessie, Biglia, Bonaventura; Suso, Cutrone, Çalhanoglu.

Arsenal (4-3-2-1): Ospina; Chambers, Koscielny, Mustafi, Kolasinac; Ramsey, Xhaka, Wilshere; Ozil, Mkhitaryan; Welbeck.