Milot Rashica transferohet në Norwich City

Milot Rashica do ta vazhdojë karrierën në Angli.

Milot Rashica është lojtari më i ri i Norwich Cityt, transmeton lajmi.net.

Rashica ka nënskruar kontratë katër vjeçare me skuadrën nga Premireliga. Sulmuesi kosovar u largua nga Werder Bremen pas tre sezonesh e gjysmë duke luajtur në kampionatin kryesor të futbollit gjerman. Gjatë gjithë kohës së tij me Bremen ai shënoi 27 gola në 100 paraqitje në të gjitha garat.

Rashica u shpreh i kënaqur me transferimin e tij në Angli.

“Jam vërtet e ngazëllyer për të luajtur para tifozëve të Norwichit dhe në Premierligë. Sigurisht që do t’i jap maksimumin tim këtij klubi futbolli në çdo ndeshje dhe shpresoj të entuziazmoj tifozët me shumë gola dhe asistime. Mezi pres të filloj”, tha ai.

“Unë di disa gjëra për klubin, veçanërisht stilin e lojës nën Daniel Farke. Unë dua të vazhdoj të mësoj dhe zhvillohem si futbollist dhe si person dhe mendoj se stili i lojës këtu do të më përshtatet shumë”, tha Rashica.

“Unë kam folur me menaxherin dhe e di se çfarë dëshiron të shohë nga unë. Këto biseda me të kohët e fundit kanë qenë një ndihmë e madhe dhe unë jam shumë e ngazëllyer”, përfundoi Milot Rashica.