Morata: Dua të transferohem te ky klub i madh

Alvaro Morata ka zgjedhur klubin e tij të ri.

Alvaro Morata dëshiron të largohet nga Real Madrid dhe të transferohet në Manchester United.

Sipas të përditshmes sportive katallane, Mundo Deportivo, Morata ka kërkuar nga “Los Blancos” t’ia aprovojnë kalimin në Old Trafford, përcjell “lajmi.net”.

Real Madridi po kërkon 80 milionë euro për Moratan.

Por, këtë shifër nuk janë të gatshëm ta paguajnë ‘Djajtë e Kuq’.