Moti sot në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovë ka njoftuar se sot mbi vendin tonë do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Do të ketë ngritje të lehta të vlerave të maksimaleve, të cilat ishin ndërmjet 2-4 gradë Celsius, do të fryjë erë nga verilindja e lehtë deri mesatare.