Ndahen vazot, Skënderbeu dhe Shkëndija mësojnë kundërshtarët e mundshëm

UEFA ka bërë ndarjen paraprake për shortin e turit të tretë eliminator të Ligës së Europës. Si Skënderbeu, ashtu edhe Shkëndija e Tetovës nuk kanë mundësi që në rast kualifikimi të vihen përballë Milanit, skuadrës që ëndërronin të gjithë. Por nga ana tjetër, nuk u mungojnë emrat e kundërshtarëve të komplikuar.

GRUPI 1

Vazo e parë

PSV Eindhoven

Fenerbahçe

Krasnodar

Shkëndija Tetovë / HJK Helsinki

Panathinaikos

Vazo e dytë

Norrkoping / Trakai

Gabala/Jagiellonia

Slovan Bratislava/Lingbi

Shturm Grac/Mlladost Podgorica

Osijek/Lucernë

GRUPI 2

Vazo e parë

Shemrok Rovers/Mllada Boleslav

PAOK

Austria Vjenë

Dinamo Zagreb

Ferencvarosh/Midtjylland

Atletik Bilbao

Vazo e dytë

Olimpik Donjeck

Progres Niederkorn/AEL Limasol

Kairat Almati / Skënderbeu

Dinamo Bukuresht

Vaduz/Od

Arka Gdinia

GRUPI 3

Vazo 1

Ostersunds / Gallatasaraj

Milan

Bordo

Makabi Tel-Aviv / KR Reikjavík

Hajduk Split / Levski Sofje

Haugesund Leh Poznan

Vazo 2

CSU Krajova

Nome Kalju / Videoton

Inter Baku / Fola Esh

Valeta / Utreht

Panionios / Gorica

Brondbi / VPS Vasa

GRUPI 4

Vazo 1

Gent

Sparta Pragë

Astra Giurgiu / Zira

Everton

Marítimo

Apollon Limasol / Zaria Balti

Vazo 2

Irtish Pavlodar / Crvena Zvezda

Oleksandrija

Altah / Dinamo Brest

Aberdin / Shiroki Brijeg

Ruzhomberok / Bran

Beitar Jeruzalem / Botev Plovdiv

GRUPI 5

Vazo 1

Zenit

Braga

Olimpik Marsejë

Fraiburg

Sion

Rabotniçki / Dinamo Minsk

Vazo 2

Zheljeznicar / AIK

Ostende

Trençín / Bnei Jehuda Tel-Aviv

Kork Siti / AEK Larnaka

Valur Reiykjavík / Domzhale

Liepaja / Suduva