Në njërën dorë armën, në tjetrën fëmijën; Polici vret dy hajdutët – VIDEO

Një video shokuese është filmuar nga kamerat e sigurisë në një farmaci në Brazil në qendër të qytetit të Campo Limpo Paulista, ku një efektiv policie, jo në detyrë, ka vrarë 2 hajdutë.

Rreshteri Rafael Souza kishte hyrë në farmaci bashkë me bashkëshorten dhe djalin e tij, për të blerë ilaçe, kur pas tyre kanë hyrë dy persona të armatosur për të grabitur farmacinë.

Sipas raporteve policore, njwri nga tw dyshuarit, Jefferson Alves, 24 vjecar dhe banor i atij qyteti, i kishte drejtuar armen policin Souza, i cili pa hezitim kishte qelluar hajdutet.

https://www.youtube.com/watch?v=MSUC3GGjob0