Nesër faza e grupeve e Ligës së Kampionëve të UEFA-së

Nesër do të fillojë raundi i parë i fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve të UEFA-së, raporton Anadolu Agency (AA).

Ndeshjet e raundit të parë të garës më prestigjioze futbollistike të klubeve në Evropë do të luhen në dy ditët e ardhshme.

Raundi i parë dallohet me disa ndeshje derbi, por përballjet PSG – Manchester United dhe Bayern Munich – Atletico Madrid do të tërheqin vëmendjen më të madhe.

Ndeshjet e së martës (20.10.2020):

18:55 Dinamo Kyiv – Juventus

18:55 Zenit – Club Brugge

21:00 Barcelona – Ferencvaros

21:00 RB Leipzig – Istanbul Basaksehir

21:00 Lazio – Borussia Dortmund

21:00 Rennes – Krasnodar

21:00 PSG – Manchester United

21:00 Chelsea – Sevilla

E mërkurë (21.10.2020):

18:55 Salzburg – Lokomotiv Moscow

18:55 Real Madrid – Shakhtar

21:00 Manchester City – Porto

21:00 Ajax – Liverpool

21:00 Midtjylland – Atalanta

21:00 Inter – Borussia Moenchengladbach

21:00 Bayern Munich – Atletico Madrid

21:00 Olympiacos – Olympique Marseille