Pacientët janë duke vdekur, infermierja i poston në Facebook

Një infermiere është nën hetim në Rusi pasi ka postuar fotografi që tallin pacientët që vdesin, të cilët janë të shtrirë në shtretërit e spitalit.

Imazhet e saj nxjerrin në pah një prirje shqetësuese të stafit mjekësor duke përdorur mediat sociale për të abuzuar me të sëmurët që duhet të kujdesen, përcjell albeu.com

Rasti i fundit përfshin infermieren Anna Kim, e cila përdor shenja mizore për të portretizuar pacientët e saj të moshuar që kanë nevojë për pelena për tu ndërruar dhe kujdes.

Ajo gjithashtu pohoi se mjekët në spitalin e saj në Sakhalin “vetëm ndihmojnë njerëzit që duan të ndihmojnë”. /albeu.com/