Pamje të tmerrshme nga Italia: Plazhet ngrijnë nga breshri, vdesin dy persona

Italia përfshihet nga stuhitë dhe breshëri i madh, i cili ka prekur më së shumti zonat Marche, Piemonte, Venezia si dhe në zonën e Alessandria-s, moti i keq ka shkaktuar dëme të mëdha në bujqësi dhe në turizëm.

E ndërsa dy persona kanë mbetur të vdekur si pasojë e dallgëve të mëdha, pasi po lëviznin me vark në det.

Në Grottammare, disa hapa nga San Benedetto del Tronto, në provincën e Ascolit plazhi është mbuluar nga breshri, ndërsa pushuesit e kanë braktisur.