Polica konfiskon armë në një dasme në Dumnicë

Policia njofton se në fshatin Dumnicë, ka konfiskuar armë, në një aheng familjar në të cilin kishte pasur të shtëna në ajër. Pas kësaj njësitet policore pas informatës për të shtënat me armë në kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe gjatë kontrollit te një i dyshuari mashkull shqiptar, kanë gjetur dhe konfiskuar një pistoletë të tipit Ëalter cal-9mm, një karikator dhe një gëzhojë. Me vendim të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt.