Presidenti Erdoğan, ka njoftuar se qendra e Afrinit është marrë nën kontroll

Presidenti i Republikës së Turqisë Erdoğan njoftoi se qendra e Afrinit është marrë nën kontroll që nga ora 06.30, duke shtuar se atje tani valëviten flamujt e qetësisë dhe sigurisë, raporton Anadolu Agency (AA).

Presidenti Erdoğan, ka njoftuar se qendra e Afrinit është marrë nën kontroll.

“Tashmë në qendrën e qytetit të Afrinit valëviten simbolet e qetësisë dhe sigurisë dhe jo leckat e organizatës terroriste. Aktualisht atje valëviten flamujtë turq dhe të Ushtrisë së Lirë Siriane”, tha presidenti Erdogan.