Prigozhin deklaron tërheqjen e trupave të tij nga Moska

Bosi paraushtarak i ”Wagner”, Yevgeny Prigozhin deklaroi se ka ndalur avancimin e trupave të tij në kryeqytetin rus, Moskë dhe ata tani po kthehen, sipas një mesazhi zanor të publikuar nga shërbimi i tij për shtyp në Telegram.

“Tani është koha kur edhe mund të derdhet gjak”, tha Prigozhin.

”Kështu … kolonat tona po kthehen dhe ne po shkojmë në drejtim të kundërt për t’u kthyer në kampe, sipas planit”, tha Prigozhin në Telegram. /atsh