PZAP verifikon votat me kusht në Istog

PZAP po verifikon votat me kusht në Istog pas ankesave të Lidhjes Demokratike të Kosovës, që votat me postë janë manipuluar, raporton lajmi.net.

Në QNR është edhe sekretari Mul Desku, ku po kontrollohen disa kuti.

Në Istog ka qenë garë e ngushtë në mes Haki Rugovës të LDK-së dhe Gani Dreshajt të AAK-së, ku ky i fundit në votat me postë e riktheu rezultatin, duke mposhtur Rugovën.