Rama falenderon Erdoganin

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama e nisi fjalimin e tij në ceremoninë e përurimit të uniformave të reja në policinë e shtetit me një falenderim.

“Që në fillim dua të falenderoj qeverinë e Turqisë dhe në veçanti presidentin Erdogan për mbështetjen që na kanë dhënë në këtë projekt”- tha Rama, shkruan Lapsi.al.

Siç dihet uniformat e reja të policisë shqiptare janë të ngjashme me ato të policisë turke.