Reagon ashpër Llapi: Nuk e dimë a jemi në Suharekë apo në Serbi

Klubi i Llapit ka reaguar ashpër pas përfundimit të pjesës së parë të ndeshjes Ballkani – Llapi.

Klubi nga Suhareka e ka mbyllur pjesën e parë me avantazh prej 1-0, raporton lajmi.net.

Megjithatë, një përleshje e futbollistëve ndodhi në pjesën e aprë, ku dy prej tyre u ndëshkuan me karton të kuq.

Në postim thuhet se janë sulmuar futbollistët dhe zyrtarët e klubit, e presioni është i vazhdueshëm nga shikuesit.

Postimi i plotë nga KF Llapi:

Përfundon pjesa e parë:
FC Ballkani – KF Llapi 1:0
Nuk e dimë a jemi në Suharekë apo në Serbi!
Kjo është turpi i vitit 2021, turpi i futbollit!
Sulmohen zyrtarët dhe futbollistët e Llapit, ka presion të vazhdueshëm nga shikuesit jashtë stadiumit që kalojnë mbi 300 të pranishëm!