RMV: 378 raste të reja në 24 orët e fundit, 114 raste vetëm në Tetovë

Numri i rasteve të reja me Covid-19 ka shënuar sërish rritje të ndjeshme brenda 24 orëve të fundit.

Në mbarë vendin nga 4.918 teste të kryera janë regjistruar 378 raste të reja me Covid-19, prej të cilëve nga 114 vetëm në Tetovë dhe 118 në Shkup.

Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë se janë shëruar 21 pacientë, shkruan Alsat. Si pasojë e infektimit me koronavirus, brenda 24 orëve jetë kanë ndërruar 1 pacient. /Alsat