Selim Pacolli, kandidat i AKR-së për kryetar të Prishtinës

Vesel Makolli, sekretar i kësaj Aleancës Kosova e RE, ka bërë të ditur emrin e kandidatit të këtij subjekti për kryetar të Prishtinës.

Kandidat është Selim Pacolli, ndërsa zyrtarizimi i kandidaturës së u bë pas kërkesës së pesë degëve të Aleancës Kosova e Re.

Garës për Prishtinën i kanë hyrë edhe Shpend Ahmeti nga Vetëvendosja, Arban Abrashi nga Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Arbër Vllahiu nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës.