Solskjaer dëshiron ta shes Sanchezin për Sanchon

Menaxheri i Manchester Unitedit, Ole Gunnar Solskjaer është i gatshëm që ta shesë Alexis Sanchezin.

“The Independent” shkruan sot se trajneri norvegjez dëshiron të krijoj hapësirë për sulmuesin Jadon Sanchon.

Strategu dëshiron të sjellë yllin e Borussia Dortmundit në Old Trafford, por do të ketë nevojë për 100 milionë euro për të siguruar shërbimet e reprezentuesit anglez.

Për të financuar pjesërisht marrëveshjen, Solskjaer ka dhënë dritën e gjelbër për shitjen e reprezentuesit kilian.

Sancho do të mund të krijonte një treshe të frikshme sulmuese së bashku me Marcus Rashfordin dhe Anthony Martialin.

Ndryshe, Solskjaer tashmë është zyrtarizuar edhe si trajner i Unitedit pasi që fillimisht ishte reklamuar si strateg i përkohshëm i klubit anglez.