Thaçi: Miqësia e Kosovës me SHBA-në është e përjetshme

Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka theksuar se vizita e Zëvendës-Presidentit Biden në Kosovës shënon një moment të ri dhe historik për Kosovën.

Sipas tij populli i Kosovës është krenar me mikun i cili që nga fillimi i viteve nëntëdhjetë ishte shpresa dhe zëri i fuqishëm për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës, transmeton Indeksonline.

Gjithashtu Thaçi ka shtuar se miqësia e Kosovës me SHBA-në është e përjetshme.