Tifozët shpalosin “Kosova është Serbi”, lojtari shqiptar i detyron ta heqin

Në sfidën e luajtur sot mes Twentes dhe Feynordit, para ndeshjes është shfaqur një baner me mbishkrimin “Kosova është Serbi”.

Futbollisti kosovar, Bersant Celina i cili ishte i pranishëm në stadium, u konfliktua me tifozët serbë shpalosën banerin duke kërkuar që të hiqet menjëherë.portalb