UEFA zgjedh futbollistin e vitit në Evropë

Cristiano Ronaldo është shpallur futbollisti më i mirë i vitit në Evropë nga UEFA.

Ylli i Real Madridit mposhti në garë dyshen Antoine Griezmann dhe Gareth Bale.